YENİDEN YAYINA GİRİYORUZ.... İki Forum Sitemizede Yardımcılar Aranmaktadır... admin@harbi.turkforumpro.com yada admine özel mesaj atınız

  Harry Potter and the Half-Blood Prince

  Paylaş
  avatar
  __ß@$@R__
  HB-V.İ.P
  HB-V.İ.P

  Nereden Nereden : dünyadan

  Harry Potter and the Half-Blood Prince

  Mesaj tarafından __ß@$@R__ Bir 27/6/2009, 21:45

  Nedir bu Harry'nin çektiği?!

  Warner Bros'un en önemli film serisi Harry Potter'ın 6.filmi,beyazperdeye çıkmadan önce oyunseverlerin ekranına yansıyor.EA Games tarafından hazırlanan oyun için bir çok tartışma başladı bile.Neden mi diyorsunuz?Çünkü geçtiğimiz günlerde oyunun demosu yayınlandı.Buna daha sonra tekrar değineceğim.
  Film aslında 10 Kasım 2008 tarihinde gösterime girecekti.Ancak teknik sebepler,Hollywood'daki eylemler,projeyi hayranlarını üzecek bir zamana,taaa 8 ay sonrasına,yani temmuz ayına erteledi.15 Temmuzda dünya ile aynı zamanda gösterime girecek film.
  Çoğu ünlü filmin oyunu olmazsa olmaz oldu,Spider-Man olsun,Batman'i olsun hepsinin oyunu var.Harry kardeşimiz bu alemde daha deneyimli tabiki.dile kolay 6. oyununu çıkarıyor.Ahh ne güzel günlerdi felsefe taşı'nın quidditch maçları...Daha yeni bilgisayarımı almıştım,2 günde bitmişti oyun(6 yaşındaydık Very Happy)
  Hoop,abi nerelere daldın,unuttun melez prens amcamızı?!

  Bu tinimini başlığımıza hak vererekten oyuna dönelim.Evet demo yayınlandı,ama pek de beğenilmedi diyebilirim.Zaten oyunun senaryosuyla ilgili hiçbirşey yok demoda.2 mod var,düello ve uçuş kulübü.Başlangıçta Harry’nin arkadaşları, Dumbledore’un yeni bir düello kulübü kuracağını, bunun için de egzersizlere başlamamız gerektiğini söylüyor. Biz de bunun üzerine düello alanına gidiyoruz. Karşımızda Ron var. Birkaç direktif aldıktan sonra ilk saldırımızı gerçekleştiriyoruz. Fareyi döndürerek ve sol tuşuna basılı tutarak saldırabiliyor, Q ve E tuşlarına basarak, bize doğru gelen büyü toplarından kaçabiliyoruz. Ekranda yer alan rakibimizin sağlık barını bitirdiğimiz takdirde ilk karşılaşmayı kazanmış oluyoruz. Düellolar iki raunt olarak düzenleniyor. Ron ile dövüştükten sonra, bu kez bir kız öğrenciyle düello yapıyoruz. Bu kez önümüzde saklanmak için ahşap kalkanlar da var. Tabii ki birkaç darbe sonucu deforme oluyorlar. Bu karşılaşmayı da kazandığımız takdirde ödüllendiriliyoruz ve demo itibariyle bu modu tamamlıyoruz.

  "Tek rakibim THY"

  Uçuş egzersizleri ise, Quidditch maçları için gerekli. Fakat bu gözünüzü korkutmasın, çünkü tamamen küçük oyunculara odaklı bir oynanış hazırlandığı çok net. Hiçbir yön tuşuna basmanıza gerek yok, çünkü kamera otomatik olarak ilerliyor. Sizin yapmanız gerekenler ise, fareyi kullanarak önünüze gelen yıldızların içerisinden eksiksiz geçmeyi başarabilmek. Çünkü bunu yapmaya çalışan diğer rakip oyuncular da bulunuyor. En iyi dereceyi kim elde ederse topu da o yakalıyor ve karşılaşmayı sona erdiriyor.

  Oyunun görsel kalitesi, günümüz teknolojisinin çok gerisinde. Önceki HP oyununda kullanılan grafik motoruyla yola devam edilmiş, fakat ortaya vasat görüntüler çıkmış. Karakter ve çevre tasarımları, animasyonlar tam bir facia. Özellikle düello modunda, karakterlerin yürüyüşleri, el hareketleri, çok komik olmuş. Aynı şekilde uçuş sırasında her hangi bir yere çarparsanız, hiçbir etkilenme olmadan yola devam edebiliyorsunuz. 17 Temmuz’da filmle birlikte aynı anda piyasaya sürülmesi beklenen Melez Prens, küçük oyuncuları hedefleyen bir yapım ve kesinlikle vasat görünüyor.Ve bunun sadece demoya özel olduğuna dua etmeyi de ihmal etmiyoruz xD


  Teşekkürler

  Başar!...
  avatar
  sahipcan
  ™HB Admin™
  ™HB Admin™

  Nereden Nereden : !!!yer bulunamadı!!!

  Geri: Harry Potter and the Half-Blood Prince

  Mesaj tarafından sahipcan Bir 29/6/2009, 12:06

  incelem güzel 4 temmuzda açılıcak olan portalımızda oyun editörüsün


  _________________
  • Her hakkı mahfuzdur. Bu siteden yazılı, görsel, herhangi bir malzeme izinsiz kullanılamaz •

  Bu Sitedeki konuları Kaynak göstermeden yayınlamak yasaktır ! Uyarıya Uyulmaması Halinde Yasal işlem Başlatılacaktır

  Licensed to: harbiforumm.biz by Sahipcan

  avatar
  __ß@$@R__
  HB-V.İ.P
  HB-V.İ.P

  Nereden Nereden : dünyadan

  Geri: Harry Potter and the Half-Blood Prince

  Mesaj tarafından __ß@$@R__ Bir 2/7/2009, 12:35

  gnctürk te mi?

   Forum Saati 16/1/2019, 04:23